Timex - elegancki zegarek męski

Historia zegarków Timex

W 1854 roku, w Naugatuck Valley w stanie Connecticut powstało Watebury Clock, które zapoczątkowało produkcję najbardziej dziś popularnych zegarków. Zegarki Timex, które powstają w „amerykańskiej Szwajcarii” charakteryzują się wysoką jakością konstrukcji, która pozwala na korzystanie z nich nawet w niezbyt idealnych warunkach.

Zegarki do kieszeni

Przez pierwsze 15 lat niewielkie przedsiębiorstwo warsztatowe produkowało zegary ścienne i półkowe, a ich wygląd i mechanizm powoli zyskiwały sobie coraz więcej sympatyków. Doskonała jakość mechanizmu wykonanego z mosiądzu i drewna spełniała wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Produkcja masowa zegarków Timex została zapoczątkowana przez Eliego Terty, który samodzielnie opracował cały system. Od tego momentu zegarki zaczęły sprzedawać się coraz lepiej, a firma zdobywała coraz lepszą pozycję na rynku. Pierwszą popularną serią zegarków było eleganckie „Wide Awake” z zegarkami nakręcanymi kluczykiem, ale to doskonale wyważone zegarki niezwykle dostępne cenowo zrobiły furorę sprzedając się z ogromnej ilości egzemplarzy. Zegarki męskie Timex chowane w kieszeni bardzo szybko stały się najrzęsiściej kupowanym przedmiotem tego typu na całym świecie.

Do dnia dzisiejszego zegarki Timex cieszą się ogromną popularnością dzięki niesłabnącej jakości mechanizmów i szkła oraz doskonałym desgin’ie, którego nikt by się nigdy nie powstydził.

Posts created 34

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top