Krzyżyk na prezent

Delikatna biżuteria z motywem religijnym może stanowić idealny prezent na Pierwszą Komunię świętą. Jest to chyba najbardziej uniwersalny i niezobowiązujący podarunek odpowiedni zarówno w przypadku rodziców chrzestnych, jak i dowolnych, pozostałych członków rodziny lub znajomych.

krzyżyk

Jaki krzyżyk wybrać?

Najłatwiej jest wybrać komplet, czyli kupić od razu krzyżyk i łańcuszek pasujący do niego kolorem i wagą. W wielu sklepach można przed zakupem przymierzyć krzyżyk srebrny bądź inny, dopasowując go do łańcuszka i tworząc unikalną kompozycję. Przeważnie wybór dotyczy jednorodnego pod względem wykonania zestawu, bo takie prezentują się najlepiej. Niekiedy w zestawie znajdują się też inne elementy ze złota czy srebra – kolczyki, pierścionek – jednak jest to opcja głównie dla dziewcząt. Chłopcom prezentuje się ewentualnie złoty zegarek, który również może ładnie komponować się z resztą.

Estetyczna biżuteria

Złoty krzyżyk, nawet bardzo delikatny, skromny, będzie prezentował się wyjątkowo elegancko. Choć przeważnie krzyżyki nosi się pod odzieżą, widoczny w rozpięciu koszuli czy bluzki taki element powinien emanować złocistą poświatą. Prawdziwe złoto czy srebro doskonale broni się samo, nie potrzebuje dodatkowych ozdób czy uświetnień. Dla młodego dżentelmena lub elegantki po pierwszej komunii świętej taka biżuteria, dodatkowo obarczona dużym znaczeniem symbolicznym i pamiątkowym, będzie synonimem dorosłości. Ponieważ łańcuszek z zawieszonym krzyżykiem nie jest ciężki ani problematyczny w noszeniu, prezent taki z dużą pewnością noszony będzie na co dzień, nawet do szkoły – nie zostanie odłożony na dno szuflady i zapomniany.

Posts created 32

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top