Na co zwracać uwagę wybierając pierścionek?

Wybór właściwego pierścionka nie jest łatwy. Zwłaszcza, jeśli dotyczy on zakupu tego najważniejszego pierścionka – zaręczynowego lub obrączek. Należy zwracać uwagę na wiele rzeczy. Najważniejszy jest oczywiście wzór i próba szlachetnego metalu. Ogromne znaczenie ma też rozmiar biżuterii. Na co konkretnie należy zwracać uwagę przy zakupie?

Rozmiar pierścionka

Podstawową rzeczą jest wybór rozmiaru pierścionka. Od tego zależy, czy w ogóle da radę go założyć. Jeśli będzie zbyt mały – to nie przejdzie przez stawy. Jeśli będzie zbyt duży, to będzie wciąż spadał. To ogromne ryzyko, że zostanie zagubiony. Koniecznie trzeba przymierzyć obrączkę, bo rozmiarówka pierścionków bywa różna. Na dłoni na pewno będzie też wyglądać inaczej niż w pudełku. Koniecznie, więc trzeba poświęcić chwilkę przed zakupem na to, by obejrzeć pierścionek na żywo.

Przekrój pierścionka

Oprócz rozmiaru obrączki trzeba też sprawdzić jej przekrój. Może ona być przygotowana tak, że bez trudu będzie schodzić z palca. Ma to związek ze specjalnym, soczewkowatym przekrojem. Jest on wyjątkowo łatwy w użytkowaniu. Warto jednak zastanowić się nad pierścionkiem o prostym przekroju. Może on być trudniejszy w zakładaniu i ściąganiu, ale zupełnie inaczej prezentuje się na dłoni. Będąc u jubilera warto zapytać o różne typy przekrojów pierścionka i ich wygląd. Równocześnie trzeba mieć świadomość, że różne przekroje mogą mieć odbicie w różnych rozmiarach pierścionków. Koniecznie trzeba, więc poprosić o aktualną rozmiarówkę, bo tylko w niej będą najbardziej aktualne informacje.

Posts created 34

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top