Najlepsze oferty złotej biżuterii na rynku a próby złota

Oglądając w sklepach jubilerskich zegarki, kolczyki, pierścionki, naszyjniki, można zauważyć różnice pomiędzy tego typu produktami, szczególnie wykonanymi z jednego z cenniejszych surowców na ziemi, czyli złota. Jest to spowodowane przede wszystkim zawartością złota w produkcie.

Złoto – miękki surowiec

Złoto jest dość miękkim surowcem, dlatego najczęściej jest mieszane z innymi metalami, co obniża stosunkowo jego wartość. Jednak wytrzymałość produktów jubilerskich dzięki takim mieszankom są znaczne. Próba złota 585 należy do grupy trzeciej, gdzie zawartość złota mierzy 58,5 procent zawartości wyrobu. Jest to próba bardzo często wybierana przez nabywców, ze względu na przepiękną barwę złota, jak również większa wytrzymałość wyrobu na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, pęknięcia, zniekształcenia.

Pozostałe próby złota użyte do produkcji wyrobów jubilerskich

Do dyspozycji nabywców biżuterii złotej, z zawartością drogocennych kamieni, jak również innych ozdobników, są coraz bogatsze wersje złotnicze, gdzie próby złotnicze wyraźnie określają zawartość procentową złota w wyrobie. Pośród określonych prób, warto przykuć większą uwagę do:
• Próby 585 (próby 3)
• Próby 500 (próby 4)
• Próby 960 (próby 1)
oraz
• Próby 375 (próby 5)
Wszystkie próby mają określoną zawartość surowca, jakim jest złoto. Tak więc zatwierdzone mianem 14 – karatowego złota będzie kojarzyło się z próbą złota 585, a 12 – karatowego z próbą 500. Co więcej próba 958 będzie określona mianem 23 – karatowego złota a 9-karatowe złoto próbą 375.

Posts created 32

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top