Przed wyborem pierścionka zaręczynowego…

Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest łatwym zadaniem. Większość mężczyzn planujących zapytać swoją wybrankę o rękę ma duże problemy z jego wyborem. Niezależenie od zasobności portfela i środków przeznaczanych na ten cel warto wcześniej przemyśleć kilka bardzo ważnych kwestii, które ułatwią zakup.

Po pierwsze rozmiar
Aby kobieta dobrze czuła się z pierścionkiem na palcu niezbędny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Zakup „za oko” jest obarczony dużym ryzykiem, mimo że bardzo często sklepy oferują darmową korektę rozmiaru. W końcu zależy nam na tym, aby pierścionek od razu powędrował na dłoń naszej szczęśliwej ukochanej. Jeśli planujemy niespodziankę, dobrym sposobem będzie pomiar pierścionków, które nasza partnerka już nosi. Wystarczy do tego zwykła suwmiarka. Można zaopatrzyć się również w specjalny próbnik rozmiarów jednak nie użyjemy go oczywiście bez wiedzy partnerki.

Rodzaj złota
Do wyboru mamy złoto żółte i białe. Pierwsza opcja lepiej sprawdzi się w przypadku kobiet preferujących klasyczne wzorce. Jeśli jednak chcemy nieco wyjść poza schemat, złoto białe będzie również bardzo dobrym wyborem.

Kamień
To najważniejszy element pierścionka, gdyż to właśnie od skupia całą uwagę. Tradycyjnym wyborem będzie diament, jeśli jednak chcemy czegoś bardziej nietypowego możemy kupić pierścionek z wieloma innymi kamieniami. Rubiny, szafiry, szmaragdy również świetnie sprawdzą się w tej roli. Jeśli chcemy czegoś jeszcze bardziej oryginalnego, wówczas możemy zdecydować się na pierścionek zaręczynowy z cytrynem, topazem, tanzanitem lub innymi mniej znanymi kamieniami.

Posts created 48

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top