zegarek na skórzanym pasku

Z jakiego materiału wybrać pasek do zegarka?

Kupienie odpowiedniego zegarka to wielka sztuka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, wersji i odmian, które diametralnie różnią się swoimi właściwościami. Oprócz jednak tego dużą rolę odgrywa tu też pasek do zegarka, a konkretnie mówiąc to, z jakiego jest on wykonany materiału.

Skórzane paski do zegarka

Zdecydowanie najpopularniejszym modelem są w tej chwili skórzane paski do zegarków. Cechują się one przede wszystkim doskonałym wyglądem, eleganckim stylem, a także tym, że są bardzo wygodne. Skóra jest elastyczna i dopasowuje się do ciała, dzięki czemu już po kilkunastu dniach od założenia takiego paska, powinien się on perfekcyjnie dopasować do kształtu i rozmiaru nadgarstka.

Oczywiście pamiętać trzeba o tym, że tego typu skórzany pasek do zegarka nie lubi wody. Z tego też powodu zaleca się unikać kontaktu z wodą, ponieważ bardzo szybko mogłaby ona doprowadzić taki pasek do zniszczenia.

Bransoletki do zegarków

Drugim pod względem popularności modelem są metalowe bransoletki do zegarków. Również one cieszą się dużym wzięciem, lecz w tym wypadku przede wszystkim z powodu swojej niezwykle dużej wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia. Taka bransoletka nie jest wrażliwa ani na zarysowania, ani na uderzenia, czy też kontakt z wodą. Z tego też powodu znacznie rzadziej się ją wymienia na nową.

Jaka jest natomiast jej wada? Przede wszystkim bransoletka nie jest tak uniwersalna, jak skórzany pasek. Przykładowo nie zaleca się, aby zakładać ją do garnituru. W tym wypadku znacznie lepiej sprawdzi się jednak wersja skórzana.

Posts created 49

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top